1. Anasayfa
  2. Dizi
Trendlerdeki Yazı

Yeşim Ceren Bozoğlu 19 yıl sonra tek kişilik oyunla sahneye dönüyor

Ünlü oyuncu Yeşim Ceren Bozoğlu, "Bir Kurbağanın Anatomisi" adı bir oyunda çeşitli erkek tiplerini; kurbağalar üzerinden betimliyor.

Yeşim Ceren Bozoğlu 19 yıl sonra tek kişilik oyunla sahneye dönüyor

Yeşim Ceren Bozoğlu sahneye iddialı bir oyunla dönüyor. Başarılı oyuncu Umut Demirkır‘la birlikte “Bir Kurbağanın Anatomisi” adı bir oyun yazdı. Bu oyunla 19 sene sonra tiyatro sahnesine geri dönen Bozoğlu yarın yapılacak galanın heyecanını yaşıyor.

Oyunda Adem ve Havva’dan başlayan kadın erkek ilişkisi mitolojik ve esprili bir dille anlatılıyor. Yeşim Ceren Bozoğlu, sahnede 25 farklı karaktere can veriyor ve çeşitli erkek tiplerini; kurbağalar üzerinden betimleyerek seyirciye aktarmaya hazırlanıyor. Oyunun promiyeri 19 Mayıs Cuma günü Tiyato Kılçık‘da yapılacak.

thumbnail
Önerilen Yazı
Adım Farah dizisi ne zaman sezon finali yapacak?

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir