1. Anasayfa
  2. Dizi
Trendlerdeki Yazı

“Şakir Paşa Ailesi” dizisinin başrolü ve yönetmeni belli oldu

MedYapım’ın yeni yayın döneminde NOW için çekeceği “Şakir Paşa Ailesi” dizisinin hazırlıkları sürüyor.

“Şakir Paşa Ailesi” dizisinin başrolü ve yönetmeni belli oldu

“Şakir Paşa Ailesi” yeni yayın döneminin en iddialı dizilerinin başında geliyor. Ülkemizin önde gelen yapım şirketlerinden MedYapım’ın imza atacağı dizinin senaryosu Hande Altaylı imzası taşıyor. Dizi şirket tarafından önce Disney Plus için dijital proje olarak tasarlanmış ve 13 Ağustos 2022’de MedYapım’ın resmi adresinden şu açıklamayla duyurulmuştu:

“Her bir ferdi sanatın öncülerinden olan Şakir Paşa Ailesi; Halikarnas Balıkçısı adıyla Bodrum’u bugünkü ününe kavuşturan Cevat Şakir Kabaağaçlı, modern resmin ustası Fahrelnisa Zeid, ilk Türk gravür sanatçısı Aliye Berger ve ilk Türk seramik sanatçısı Füreya Koral’ın bulunduğu sıra dışı bir aile. Medyapım’ın, bu önemli isimlerin olduğu bir ailenin iniş çıkışlarla dolu hayat öykülerinin Hande Altaylı tarafından kaleme alındığı yeni dizisi çok yakında dijital platformda!”

Ancak daha sonra Disney’in CEO’su değişmiş ve tüm dünyadaki yerli içerikler durdurulmuştu. Bunun üzerine dizi NOW için ana akım projesine dönüştürüldü. “Şakir Paşa Ailesi”nin başrol oyuncusu Cevat Şakir rolü için ödüllü oyuncu Cem Yiğit Üzümoğlu’yla anlaşıldı. Cast çalışmaları devam eden dizinin yönetmen koltuğunda GAİN’de yayınlanan “RU” dizisindeki başarılı rejisiyle adından söz ettiren Bahadır Karataş oturacak.

thumbnail
Önerilen Yazı
Cem Gelinoğlu, Bahar Şahin ve Yusuf Çim “Yüzde İki” dizisinde

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir