1. Anasayfa
  2. Dizi
Trendlerdeki Yazı

Kızıl Goncalar dizisine mekan şoku! Vakıflardan kiralanan 2 mekanın çekim izni iptal edildi

FOX’un ilk bölümünü pazartesi günü yayınlanan “Kızıl Goncalar” dizisiyle ilgili başlatılan karalama kampanyası devam ediyor.

Kızıl Goncalar dizisine mekan şoku! Vakıflardan kiralanan 2 mekanın çekim izni iptal edildi

Faniler adlı hayali bir tarikatın üyelerinin seküler bir aileyle yollarının birleşme hikâyesini anlatan “Kızıl Goncalar” dizisi bir kesimi rahatsız etti. Henüz sadece bir bölümü yayınlanan dizinin afişlerine boyalar atıldı, bazı tarikatlar dizinin yayından kaldırılması için kampanya başlattı.

RTÜK de diziyle ilgili gelen şikayetler üzerine inceleme başlatılacağını açıkladı. Son gelişme ise dizinin yapım şirketi Gold Film’in bazı mekanlarda çekim yapmasını engellemeye yönelik oldu. 8 ve 21 Eylül’de Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bağlı İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü’nden 2 mekan için alınan izinler iptal edildi.

İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü’nden yapım şirketine yapılan bilgilendirmede aylarca büyük bütçeler ayrılarak yeniden dekore edilen dizinin 2 ana mekanında “Kızıl Goncalar” dizisinin çekim yapmasına engel konuldu.

Müdürlük, şirkete Gold Prodüksiyon Yapımcılık A.Ş.‘nin Kızıl Goncalar ismi dizisinde kullanılan Hanımlar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın (HEVKA) bulunduğu Bayrampaşa Medresesi ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları ve Mensupları Vakfı binasında (Siyasal Vakfı) çekim izinlerinin iptal edildiğini açıkladı ve gerekçe olarak da diziyle ilgili oluşan kamuoyu baskısı ve RTÜK’ün inceleme başlatmasını gösterdi. Alınan kararla zor durumda bırakılan dizinin yapım şirketi yeniden farklı yerlerdeki mekanlara bakmaya başladı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Çağla Şimşek, Mahsun Kırmızıgül’ün yeni dizisinde

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir