1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
Trendlerdeki Yazı

Oktay Kaynarca: Sendikanın uyarısı rahatsız edici

Oktay Kaynarca attığı tweet'lerle Sinema Emekçileri Sendikası'na tepki gösterdi.

Oktay Kaynarca: Sendikanın uyarısı rahatsız edici

Oktay Kaynarca Sinema Emekçileri Sendikası’nın enkazlardaki yurttaşlarımıza ulaşılana kadar setleri durdurma isteğine twiter’dan da tepki gösterdi. Kaynarca sendikanın tek tek sete çıkan yapım şirketleriyle ilgili paylaşım yapmasını rahatsız edici bulduğunu açıkladı.

Kaynarca 5 parça olarak attığı tweet’lerde şu satırlara yer verdi:

“Sinema Emekçileri Sendikası’nın yaptığı emrivaki bir tavırla neredeyse parmak sallayarak yaptıkları sözüm ona uyarı mesajları ki “uyarıyoruz, dur durdur” gibi tehdit içeren açıklamalarını şahsım adına rahatsız edici ve anlamsız bulduğumu kendilerini de arayarak bildirdim… Bizler kendi sorumluluklarımızı biliyoruz ve mümkün olduğunca Ülke şartları doğrultusunda yerine getirmeye çalışıyoruz. Kaldı ki yine kendi şahsi fikrim olarak,yaptığımız işin her olumsuz durumla ilgili sanki laylaylom bir iş gibi algılatılmasını doğru bulmuyorum. Her hafta bir bölüm çekimi için muhteşem bir emek ve işbirliği gereken bir organizasyon gerçekleştiriyoruz ve ekonomisini de yönetiyoruz zira bir sette en az 150 200 kişi nin de sorumluluğunu yönetmek zorundayız. Ülkemizin yaşadığı bu korkunç felaketin herkes kadar biz de acısını yaşıyoruz ve yaralarımızı sarmak için elimizden geleni hatta daha fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Karavanlarımızı ışık ekipmanlarımızı jenaratörlerimizi bölgeye gönderdik. Arkadaşlarımız fiziki olarak bölgede hizmet vermekteler.Bu süreçte herkes normal işini sürdürürken setlere ara verme,çalışmama üretmeme emrini vermek bir sendikanın tavrı olmamalı diye düşünüyorum.”

Önerilen Yazı
Haluk Levent ünlü isimlerle faaliyet raporunu açıkladı: Bütçemiz 850 milyon TL
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.