1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Sibel Can'a açılan o davada karar çıktı

Şarkıcı Alihan, Sibel Can'ın seslendirdiği "Kış Masalı" şarkısının kendisine ait olduğunu belirterek 5 yıl önce dava açmıştı.

Sibel Can’a açılan o davada karar çıktı

Sibel Can’ın hakkında açılan bir davada bu sabah karar çıktı. Şarkıcı Alihan 5 yıl önce İstanbul Adliyesi Fikri Sınai Haklar Mahkemesi’ne başvurarak “Kış Masalı” şarkısının kendisine ait olduğu iddia etmiş, hem şarkının bestecisi Adem Gümüşkaya’ya, hem de yorumcusu Sibel Can’a dava açmış ve şarkının izinsiz kullanıldığını belirtmişti.

Beş yıl süren dava bu sabah sonuçlandı. Sibel Can’ı avukatı Ufuk Sıtkı’nın temsil ettiği davada mahkeme onlarca bilirkişinin imzasının olduğu davayı reddetti. Böylece “Kış Masalı” şarkısının Alihan’a ait olmadığı mahkeme tarafından karar bağlandı.
Önerilen Yazı
Seda Bakan’dan yeni anlaşma
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.