1. Anasayfa
  2. Magazin
Trendlerdeki Yazı

Reha Özcan: Herkes meşhur olabilir ama herkes aktör olamaz

Reha Özcan oyunculuk mesleğiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Reha Özcan: Herkes meşhur olabilir ama herkes aktör olamaz

Reha Özcan Hülya Koçyiğit’in her Pazar TRT-2’de  yayınlanan “Film Gibi Hayatlar” programına konuk oldu. 8 yıldız oyuncu koçuyla katılan Özcan “Ya Türk ya da yabancı bir oyuncu koçuyla rollere hazırlanıyorum ve dizinin ilk dört-beş bölümünde de aktif olarak hayatımda oluyor. Sete geliyor benimle,  onunla geçiriyorum zamanımı. Her şey oturdu artık sen yoluna gidebilirsin, dediği andan itibaren de kendim gidiyorum ama zorlandığım yerde yine arıyorum Dizi bir fabrika, o fabrikanın yürüyebilmesi için çatışmanın olmaması lazım. Baştan bütün her şeyi halletmek gerekiyor. Ben auditiona (deneme çekimi) inanıyorum. Audition vermeyi çok seviyorum. Lütfen benden audition istesinler. Belki yolda onların istediğini yapamayacağım. Ya da onların istediğini yapabilecek durumda olsam da ben aktör olarak yapmak istemeyeceğim. O yüzden en başta anlaşmak gerekiyor. Yoksa fabrika zarar görür. Çünkü yüzlerce insan ekmek kazanıyor o işten’ dedi.

Usta oyuncu oyunculuk mesleğiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı:

‘’Herkes meşhur olabilir ama herkes aktör olamaz. ‘İkisi arasında çok büyük fark var. Oyuncu olmak başka bir şey. Meşhur olmak başka bir şey. Sizin işinizdir meşhur olan, siz değilsinizdir. İşiniz meşhurdur. İşini en iyi nerede yaparsa yapsın, hangi işi yaparsa yapsın, sanatsal anlamda yaparsa yapsın o meşhur olur. Doktor için de geçerli, diyetisyen için de, avukat için de geçerlidir. İşini iyi yapmaya adamış olan insanlar ve değişime, öğrenmeye açık olan insanlar için geçerlidir’ diye konuştu.

thumbnail
Önerilen Yazı
Yalı Çapkını’nın Vahit’i kim oldu?

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir