1. Anasayfa
  2. Magazin
Trendlerdeki Yazı

Nazlı Sabancı ve Yasemin Allen'dan Hüdapar tepkisi

Cemiyet hayatının ünlü ismi Nazlı Sabancı ile başarılı oyuncu Yasemin Allen HüdaPar'ın meclisine girmesine tepki gösterdi.

Nazlı Sabancı ve Yasemin Allen’dan Hüdapar tepkisi

Nazlı Sabancı ile Yasemin Allen, Cumhur İttifakı’na destek veren HüdaPar’ın meclise girmesine tepki gösterdi. Bir kız bebek bekleyen Sabancı “Kadınlar okumasın, küçücük çocuklar evlendirilsin zihniyetini savunan kadın adayını gölgeleyerek gösteren Yeniden Refah Partisi’nin ve HüdaPar’ın meclise girmesinde payı olan kimseye kadın olarak hakkımı helal etmiyorum. Asla helal etmiyorum” mesajını yayınladı.

Yasemin Allen da aynı paylaşımı Hizbullah tarafından acımasızca öldürülen Konca Kuriş’in fotoğrafıyla paylaştı. Ünlü oyuncu daha sonra ise gelen tepkilere video çekerek yanıt verdi ve şunları söyledi:

“Sakın benim sayfama irdelenmemiş, düşünülmemiş papağan gibi tekrarlanan argümanlarla gelmeyin… Özellikle kadınlar… Ben burada insan hakları ve özellikle kadın haklarını, çocuk haklarını ilgilendiren bir konudan bahsederken ‘Peki bu ne olacak?’ diye bana yansıttığınız o fesat düşüncelerinizi asla kabul etmiyorum ve kadınların ben çözüm odaklı düşünürken hepimizi ilgilendiren bir konuyla ilgili isyan ederken bana gelip bir takım yakıştırmalar ve muamele çekmeniz inanılmaz art niyetli… Kime neden saldırdığınıza dikkat edin. Çünkü muhatabınız ben değilim.”

Sözlerine devam eden Allen linç kültürünü eleştirdi ve şöyle konuştu:

“Bakın bu linç kültürü vesaire kaç kere karşılaştım. Ben kişisel algılamıyorum, sizin bu nefretinizi, sinirinizi, soramadığınız hesaplar var çıkaramadığınız hıncınız var. Bunu biliyorum. Ben kadınları, bizi birbirimize düşürmeye çalışan bir sistemin parçası olmayı reddediyorum. Bu hak arayışınızı, bu sormak istediğiniz hesapları gidin doğru yere sorun, bana değil… Bütün yorumları kapatacağım, bu kadar haksızlığın içinde ben de haksızlığa uğramayı kabul etmiyorum…”

thumbnail
Önerilen Yazı
Nazlı Sabancı ve Yasemin Allen’dan Hüdapar tepkisi
Okumaya Devam Et

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir