1. Anasayfa
  2. Magazin
Trendlerdeki Yazı

Mahsun Kırmızıgül'den filme açılan davayla ilgili ilk açıklama: Çok üzüldüm

"Prestij Meselesi" filmi 3 Şubat'ta vizyona girecek olan Mahsun Kırmızıgül, Hilmi Topaloğlu'nun büyük oğlu Volkan Topal'ın açtığı dava hakkında sessizliğini bozdu.

Mahsun Kırmızıgül’den filme açılan davayla ilgili ilk açıklama: Çok üzücü

Mahsun Kırmızıgül’ün Prestij Meselesi filmi merakla bekleniyor. 3 Şubat’ta sinemalarda gösterime girecek film henüz vizyona girmeden Prestij Müzik’in kurucusu Hilmi Topaloğlu’nun  büyük oğlu Volkan Topal, Kırmızıgül’e dava açtı.

Kırmızıgül’ün patronu olduğu Boyut Film konuyla ilgili şu yazılı açıklamayı yaptı:

“Yönetmen Mahsun Kırmızıgül’ün uzun yıllardır çekmeyi arzu ettiği, bir otobiyografi, bir umut hikayesi olarak “Prestij Meselesi” tüm sinema severlerin son yıllarda büyük heyecan ve merakla beklediği bir filmdir.

Hal böyleyken,  merhum Hilmi Topaloğlu’nun büyük oğlu Volkan Topal tarafından, “Prestij Meselesi” filminin, merhum Hilmi Topaloğlu’nun kişilik haklarına saldırı teşkil eden sahneleri olduğu iddiası ile gösteriminin durdurulması, engellenmesi için İstanbul Fikri Haklar Hukuk Mahkemesinden tedbir talep edilmiştir.

Mahsun Kırmızıgül bugüne kadar onlarca sinema filmine yönetmenlik yapmış, filmleri milyonlarca gişeye sahip bir yönetmen olarak, kendisinin müzik hayatında çok önemli bir yere sahip olan, “Abi “ diye hitap ettiği,   onlarca ses sanatçısını keşfeden bir deha olan Hilmi Topaloğlu ile beraber geçtikleri o sihirli ve umut dolu yolun filmini de çekecekti.  Ve çekti de……

Prestij Meselesi, sadece Mahsun Kırmızıgül’ün değil,  onunla beraber Haluk Levent ve Özcan Deniz’in de  binbir zorlukla ama umutlarını yitirmeden müzik dünyasında var oluş çabalarının, Hilmi Topaloğlu’nun sihirli dokunuşu ile  milyonların sevdiği sanatçılar haline gelmelerinin hikayesidir.  Ve  müzik  piyasasının  altın çağının yaşandığı Unkapanı Plakçılar Çarşısı’nı 90’lı yılların başlarında resmeden, o dönem yüzlerce hit olmuş şarkının ve efsane olmuş ses sanatçısının izleyiciye hatırlatıldığı,  birbirinden değerli sinema sanatçılarının rol icra ettiği, yüzlerce sinema emekçisinin aylar süren emeği ile çekilmiş  bir sinema filmidir.

Filme Merhum Hilmi Topaloğlu’nun eşi, iki oğlu ve abisi Mustafa Topaloğlu da büyük destek vermiş, Filmin ve Mahsun Kırmızıgül’ün yanında olarak Hilmi Topaloğlu’nun güzel anılarını yaşatmak için hep beraber çaba sarf etmişlerdir.

Prestij Meselesi, yönetmenin otobiyografisi olup,  Hilmi Topaloğlu’nun hayat hikayesi değildir. Film Hilmi Topaloğlu’nun manevi hatırasını ve ailesinin manevi duygularını zedeleyecek herhangi bir unsur taşımadığı gibi,    Hilmi TTopaloğlu’nun kıymetli anısına ve ışığına bir vefa duruşudur.

90’lı yıllarda kamuya mal olmuş bir müzik şahsiyetini, yeni nesillere tanıtmak, sevenlerinin ve de en başta yönetmen Mahsun Kırmızıgül ve ailesinin en büyük isteğidir. Eminiz ki kendisi de hayatta olsaydı,  Sanat özgürlüğünün en büyük savunucusu olur ve filme sonsuz destek verirdi.

Kısacası “Prestij Meselesi” sinema filmi  Merhum Hilmi Topaloğlu ve ailesinin kişilik haklarını  zedelemeyen aksine onun umut, heyecan ve müzik dehasına selam duran, çok keyifle izlenecek bir sinema filmi olup, filme karşı Volkan Topal tarafından girişilen bu olumsuz tutum için üzüntü duymaktayız.”

thumbnail
Önerilen Yazı
Kıvanç Tatlıtuğ ve Serenay Sarıkaya’lı Aile’den nefes kesen tanıtım

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir