1. Anasayfa
  2. Kültür Sanat
Trendlerdeki Yazı

Ödüllü yönetmen Özcan Alper’den yeni proje

Son filmi "Karanlık Gece" filmi ile birçok ödülün sahibi olan yönetmen Özcan Alper yeni projesinin çekimlerine başladı.

Ödüllü yönetmen Özcan Alper’den yeni proje

’’Senfoni İstanbul” adlı dökü-drama filmde Özcan Alper, İstanbul’un yüzyıllık edebiyat hafızasını, roman ve öykü karakterleri üzerinden anlatmayı seçiyor. 1920’lerden günümüze kadar İstanbul’u mekân olarak seçen roman karakterlerinin izinde ve onların belleğinden bir anlatı kuran film, farklı mevsimlerde ve farklı oyuncularla çekilecek. ‘’İstanbul Edebiyat Haritası, Senfoni İstanbul’’ projesi; Türkiye Edebiyatı’nın hafızalara kazınmış roman ve öykü karakterlerini günümüz İstanbul’unda takip ettiğimiz dökü-drama bir film olarak tasarlandı.

Projede her bir edebiyat karakterine farklı oyuncular hayat verecek. Proje tasarımını Özcan Alper ve yönetmen-senarist Uğur Aydedim’in yaptığı filmin görüntü yönetmenliğini Yağız Yavru üstleniyor. Projenin edebiyat danışmanlığını eleştirmen, yazar Semih Gümüş ve akademisyen Sena Hamra Aydın üstleniyor. Nar Film’in yapımcılığını üstlendiği projede oyuncu Kevork Malikyan, Tuğrul Tülek, Ozan Çelik ve genç oyunculardan Serap Bilgin, Yağmur Acı ve Mizgin Özel rol aldı. Projenin diğer bölümleri için cast çalışmaları devam ediyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Ahsen Eroğlu’nun Asya dizisine güçlü oyuncu kadrosu

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir