1. Anasayfa
  2. Kültür Sanat
Trendlerdeki Yazı

İsmail Hacıoğlu'nun yeni filmi 49'dan ilk tanıtım geldi

İsmail Hacıoğlu'nun yeni filmi "49", 20 Ocak'ta vizyona giriyor.

İsmail Hacıoğlu’nun yeni filmi 49’dan ilk tanıtım geldi

Yapımını CNP Film’in, yapımcılığını Mehmet Canpolat’ın üstlendiği gerçek bir hikayeden uyarlanan aksiyon filmi ‘49’dan ilk tanıtım geldi. DEAŞ’a esir düşen 49 Türk vatandaşının kurtarıldığı operasyonu ve perde arkasını anlatan film yayınlanan görüntülerle büyük heyecan yarattı. Yönetmenliğini Hakan İnan’ın üstlendiği ‘49’un senaryosunda Barış Erdoğan-İlker Arslan imzası bulunuyor.

Filmin başrollerini İsmail Hacıoğlu, Hande Doğandemir, Sinan Tuzcu, Doğukan Polat, Hasan Küçükçetin ve usta oyuncu Kerem Alışık üstleniyor. 20 Ocak 2023’te vizyona girecek film seyirciyle buluşmak için gün sayıyor.

‘49’ filmi, Türkiye tarihinden etkileyici gerçek bir hikayeyi gözler önüne serecek. 49 filminin konusuna gelince; 11 Haziran 2014’te binlerce kişilik DEAŞ gücünün Irak’ın Musul kentine saldırmasının ardından Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu, DEAŞ militanları tarafından işgal edildi ve 49 personel rehin alındı. ‘49’ filmi, Musul’da DEAŞ tarafından esir alınan 49 Türk vatandaşını kurtaran MİT mensuplarının gerçek hikayesini anlatıyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Dokuz Oğuz dizisinin ekibi bomba gibi geliyor

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir