1. Anasayfa
 2. Kültür Sanat
Trendlerdeki Yazı

Birce Akalay'ın jüri üyesi olduğu Almanya Film Festivali'nde ödüller sahibini buldu

Birce Akalay'ın jüri üyeliği yaptığı Almanya Film Festivali 27. kez düzenlendi.

Birce Akalay’ın jüri üyesi olduğu Almanya Film Festivali’nde ödüller sahibini buldu

Birce Akalay 27. Almanya Film Festivali’nde jüri üyeliği yaptı. 60’ın üzerinde sanatçı ve sinema sektörünün önde gelen isminin ağırlandığı festivalin açılış gecesine Şerif Gören ve Michael Verhoeven’e Onur Ödülü verildi. Üç farklı seçici kurulun ödüllerini açıkladığı ödül töreninde ise toplam 9 ödül ve 12 bin euro değerindeki ödüller sahiplerini buldu. Uzun filmler dalındaki yarışmaya Almanya’dan katılan Sophie Linnenbaum’un The Ordinaries “En İyi Film” seçildi. Ali Kemal Güven’in yönettiği Çilingir Sofrası “Büyük Jüri Ödülü”ne layık görüldü.

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü Der verlorene Zug (Kaybolan Tren) filmile Hanna van Vliet’e, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü ise Karanlık Gece filmiyle Berkay Ateş‘e verildi. Seyirci Ödülü‘nü Özcan Alper’in Karanlık Gece filmi aldı. Festival kapsamında Türkiye ve Almanya’dan toplam 58 etkinliğe altı binden fazla seyirci katıldı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Timuçin Esen, Nur Sürer ve Mehmet Kurtuluş aynı filmde
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir