1. Anasayfa
  2. Dizi
Trendlerdeki Yazı

Tetikçinin Oğlu'nun İsko'su Şevket Çoruh: Uzun zaman sonra bir suçluyu oynuyorum

Arka Sokaklar'ın Mesut komiseri Şevket Çoruh, bu akşam ilk bölümü ekrana gelecek olan "Tetikçinin Oğlu" dizisinde bir suçluya hayat veriyor.

Tetikçinin Oğlu’nun İsko’su Şevket Çoruh: Uzun zaman sonra bir suçluyu oynuyorum

Tetikçinin Oğlu dizisi bu akşam ilk bölümüyle FOX’ta seyirci karşısına çıkıyor. İki dev aktör Timuçin Esen ve Şevket Çoruh’a dizide Genco Özak, Sezin Akbaşoğulları, Serhat Kılıç, Bahar Şahin ve Baran Can Eraslan eşlik ediyor. O3 Medya ve Same Film’in yapımcılığını üstlendiği dizinin senaryosu Gökhan Horzum imzalı…

Merakla beklenen dizinin yönetmen koltuğunda da Yağız Alp Akaydın ile Emre Aybek oturuyor. Rol aldığı özel projelerle adından söz ettiren Timuçin Esen yeni rolü için “Tetikçinin Oğlu bir baba-oğul hikayesi. Yıllardır aradığı oğlunu tehlikeli bir durumun içinde bulan Korkmaz’ın hem oğlunu korumasını hem de yeniden baba olmayı öğrenme sürecini izleyeceğiz” yorumunu yaptı.

Dizide İskender (İsko) rolüyle seyirci karşısına çıkacak olan Şevket Çoruh, 16 yıl boyunca “Arka Sokaklar”da hayat verdiği Mesut komiser rolüne atıfta bulunarak “Sahnedeki oyunlarımda, sinema ve dijital işlerde pek çok farklı karakteri canlandırdım. İsko için ise çok heyecanlıyım. Televizyonda uzun zaman oynadığım karakterden çok uzak bir tip İsko; o  bir suçlu. Karakterin kültürel kodları da çok farklı. Bu yüzden seyircinin şaşıracağını ve akıllarda kalacak bir karakter olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Genco Özak; Timuçin Esen ve Şevket Çoruh gibi deneyimli isimlerle aynı seti paylaşmanın gurur verici olduğunu belirtti ve “Tetikçinin Oğlu hareketli, bol aksiyonlu ve etkili bir hikâye… Çok değerli bir oyuncu kadrosu var. Bodrum’da çalışmak da çok keyifli. İyi bir işle seyircinin karşısına çıkacak olmanın mutluluğunu yaşıyorum” yorumunu yaptı.

Sezin Akbaşoğulları dizide canlandıracağı Huri karakteriyle ilgili “Dizide İskender’in kardeşi Huri’yi canlandırıyorum. Son derece zeki ve sağduyulu bir karakter. Aile geleneklerine bağlı ama zamanla bu geleneklerin kendi hayatına olan etkileriyle yüzleşecek ve bir intikam savaşına girecek. Bu dizi yalnızca iki dostun değil aile ilişkilerinin de mercek altına alındığı bir dizi. Böyle bir ekiple ve Bodrum’da çalışmak ayrıca çok keyifli” şeklinde konuştu.

Dizide Esat karakterine hayat verecek olan Serhat Kılıç “İyi yazılmış, zekice düşünülmüş ve tecrübeli bir yazarın kaleminden çıkan bir senaryo daha ilk sayfadan kendini müjdeler. Tetikçinin Oğlu da böyle bir iş. Üstüne bir de işi daha önce zevkle çalıştığımız bir yönetmen çekiyorsa, böyle bir projeye hayır diyen bizen değildir derken Bahar Şahin de “Böyle bir projenin içerisinde yer aldığım için çok mutluyum. Çekimlerimiz Bodrum’da devam ediyor. Çok değerli oyuncular ve şahane bir ekip ile birlikteyiz. Setlerimiz çok keyifli geçiyor” ifadelerini kullandı.

Baran Can Eraslan ise: “Tempo ve aksiyon anlamında diğer işlerime göre oldukça farklı bir projenin içindeyim. Ekip birbiriyle çok uyumlu bir şekilde çalışıyor. Umarım bu uyum işimize de yansır” dedi.

thumbnail
Önerilen Yazı
“Şahmaran”ın başarılı oyuncusu Aile dizisinde

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir