1. Anasayfa
  2. Dizi
Trendlerdeki Yazı

Songül Öden oyununu İranlı kadınlara ithaf etti

Songül Öden tek kişilik oyunu Lâl Hayal’in Yerebatan Sarnıcı Müzesi’ndeki gösteriminde seyirciye duygusal anlar yaşattı.

Songül Öden oyununu İranlı kadınlara ithaf etti
Songül Öden önceki gün Yerebatan Sarnıcı Müzesi’nde seyirciye muhteşem bir oyun sundu. Yapımcılığını Medyapım’ın üstlendiği Songül Öden’in tek kişilik oyunu Lâl Hayal izleyenleri adeta büyüledi. 7 farklı yaş ve sosyal statüden kadının trajikomik hikayesinin anlatıldığı oyunun Yerebatan Sarnıcı Müzesi’nin ev sahipliğindeki gösteriminin biletleri hızla tükendi.
Her biri 9 metre yüksekliğinde 336 sütun bulunan tarihi yapıda, özel bir sahne kuruldu ve dokuya uygun ışıklandırma yapıldı. Yerebatan Sarnıcının yankılanan akustiğinde “Bu yankılanan ses İranlı kadınlar için” diyen Songül Öden oyunu İranlı kadınlara ithaf etti.
Öden’in muhteşem performansı, Yerebatan Sarnıcı Müzesi’nin tarihi dokusuyla birleşince, duygusal anlar yaşandı ve izleyiciler oyunu dakikalarca ayakta alkışladı. Lâl Hayal oyunu 24 Ocak 2023’te Yerebatan Sarnıcı Müzesi’nde izleyici ile tekrar buluşmaya hazırlanıyor!
thumbnail
Önerilen Yazı
Netflix’in Kasaba dizisine dünyaca ünlü aktör

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir