1. Anasayfa
  2. Dizi
Trendlerdeki Yazı

Şevval Sam "Yasak Elma"nın ardından yeni dizi çekecek mi?

Sahne çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Şevval Sam, yeni sezonda dizi çekip çekmeyeceğine açıklık getirdi.

Şevval Sam “Yasak Elma”nın ardından yeni dizi çekecek mi?

Şevval Sam ile Sakiler grubu, Karadeniz Ereğli’de bu yıl 23’üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk ve Kültür Festivali’nin açılışında sahne aldı. Dört gün sürecek festivalde ilk olarak Sakiler grubu izleyici karşısına çıkarken, daha sonra Sam seyircilerle buluştu. Yaklaşık 200 bin kişinin katıldığı festivalde Sakiler ve Sam, unutulmaz anlar yaşattı.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, Sam ve Sakiler grubuna hediyeler verdi. Sam’a övgüler yağdıran belediye başkanı Halil Posbıyık, şunları söyledi:

“Güzel hanımefendi ve çok yönlü sanatçıyı size şikayet edeceğim. Her seferinde bir mazeret. Haklı ama film, dizi, Türk sanat müziği, Türk halk müziği derken bir de rock albümü çıkardı. Allah güzellik de vermiş sanatı da… Böyle bir sanatçıyı burada ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Bu defa, ‘Getireceğim’ dedim. Menajeri Şevval Sam’ın 7-8-9 Temmuz’da işinin olduğunu söyledi. Bizim normalde festivalimiz 7-8-9 Temmuz’daydı. Ancak menajeri 6 Temmuz’da gelebileceklerini söyledi. Şevval Hanım için sahne kurduk. Festivali dört güne çıkardık. Türk sanat hayatında en önde gelen hanımefendilerden biri…” dedi.

Sam ise, “Bu kadar sevildiğimi bilmiyordum. Bu kadar sevildiğimi bilsem pazartesi sabahı bile gelirdim” karşılığını verdi.

Sam, karavandan sahneye doğru giderken, zabıtaların oluşturduğu çemberle yürüdü. Güvenlik çemberi eşliğinde sahneye çıkan sanatçı, bir dakika yerinde durmadı. Hit eserlerini seslendiren Sam, sahnede adım atmadık yer bırakmadı. Elbisesinin altına spor ayakkabı giyen sanatçı, son dönemde çok yürüdüğü için rahat edebilmek adına spor tarzını tercih ettiğini belirtti.

‘Rock’ı Severiz’ albümünü çıkaran Sam, “İlk dört şarkıyı yayınladık. Hep farklı tarzlarda söylediğim için bu defa, “Rock mu söyledi?” diyorlar. Aslında bambaşka bir deneyim yaşamak istedim. Bizim sevdiğimiz ikonuk şarkıları bambaşka sound ile duymak istedim” diye konuştu.

Sanatçı, “Yaptığınız müziğin ismi ne?” sorusuna, “Bir isim arıyoruz. Belki Rock’n Alaturka olabilir. Bir yeni nesil alaturkası olabilir. İlk anda şok etkisi yaratıyor” yanıtını verdi. “Yasak Elma” dizisiyle 6 sezon ekranda olan Sam, şöyle konuştu:

“Dönem dönem oyunculuk ve müzikte keşif süreçlerim oluyor. Şimdi biraz müziğe geçiş yaptım. Yeni ve etkili bir senaryoyla karşılaşıncaya kadar  müzikle devam edeceğim. Hemen bir televizyon işi yapmaya cesaret gösteremeyebilirim. Yorucu bir altı yıldı. Belki sinema filmi ve dijital platform olabilir. Televizyon için çok güçlü bir senaryo olabilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Ya Çok Seversen dizisinin ilk bölümü reytingte kaçıncı oldu?

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir