1. Anasayfa
  2. Dizi
Trendlerdeki Yazı

"Magarsus" dizisi Çağlar Ertuğrul'un oyunculuğunda bir dönüm noktası

blutv'nin merakla beklenen ödüllü dizisi "Magarsus"10 Ağustos'ta kaliteli dizi tutkunlarının beğenisine sunulacak.

“Magarsus” dizisi Çağlar Ertuğrul’un oyunculuğunda bir dönüm noktası

“Magarsus” dizisinin ilk 2 bölümü 10 Ağustos’ta seyirciyle buluşacak. Deniz Şaşmaz Oflaz‘ın yönetimindeki blutv birbirinden kaliteli içerikleri seyirciyle buluşturmaya devam ediyor. Müziklerini alanının en iyi isimlerinden başarılı müzisyen Toygar Işıklı‘nın yaptığı dizide Charngo adında Güney Amerika’ya özgü bir müzik aleti kullanıldı.

Adını Adana’da bir antik kent olan Magarsus’tan alan diziyi Yunus Ozan Korkut hem Mustafa Yürüktümen’le berabee yazdı, hem de yönetti. Aynı zamanda ziraat mühendisi olan Yunus Ozan Korkut, dizide çok yakından tanıdığı narenciye dünyasıyla ilgili başarılı gözlemlerini gerçekçi bir dille aktarıyor. İlk bölümü Soho House‘ta basın mensuplarına izletilen dizi tam not aldı.

Çukurova’nın bir sahil kasabası Sarıbahçe’de narenciye tekelini elinde tutan bir ailenin hikayesini konu alan dizide Berkay Ateş, Çağlar Ertuğrul, Merve Dizdar ve Ercan Kesal oyunculuk şovu sunuyor. Yapımcılığını Yamaç Okur ve Serkan Çakarer’in üstlendiği dizinin en büyük sürprizlerinden biri de Çağlar Ertuğrul’un alışılmışın dışında farklı bir rolle seyirci karşısına çıkacak olması… Yakışıklı oyuncu jön kimliğinden çıkıp Kurak Tarım’ın kurucusu Halil Kurak’ın (Ercan Kesal) fevri ve öfkeli oğlu Turgut’u canlandırıyor ve performansıyla alkış topluyor. Çağlar Ertuğrul 8 bölümlük dizinin senaryosunu eline alır almaz ilk 3 bölümü bir solukta okudunu açıkladı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Burcu Kıratlı’nın partneri belli oldu

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir