1. Anasayfa
  2. Dizi
Trendlerdeki Yazı

Leylifer dizisi Kolombiya'da yayınlanacak

Metin Balekoğlu ve Dilek Korkmaz’ın yönettiği “Leylifer” dizisi yeni sezonda Kolombiya’da gösterime giriyor.

Leylifer dizisi Kolombiya’da yayınlanacak

Leylifer” dizisi güçlü kadrosu ve prodüksiyonuyla dikkat çekiyor. Alim Yapım imzalı dizi bir Türk’le evli olan Kolombiyalı bir kadının İstanbul’da yaşadığı trajedi ve hiç tanımadığı bir kültürde 2 çocuğuyla verdiği mücadeleyi etkileyici bir dille anlatıyor.

Türkiye’nin deneyimli dağıtım şirketi İntermedya ile Kolombiyalı Caracol şirketi arasında imzalanan ortak prodüksiyon anlaşmasının ilk içeriği olan dizi, yeni sezonda Kolombiya’da yayına giriyor. 120 bölüm olarak çekilen dizinin senaryosunu Nihan Eren kaleme aldı, yönetmenliğini ise Metin Balekoğlu ile Dilek Korkmaz yaptı.

Kolombiya izleyicisini, Türkiyede geçen bir hikayeyle ekran karşısında tutabilmek için incelikli bir iş yaptıklarını söyleyen Âlim Yapım Kurucu Ortağı Kadir Doğulu, “Leylifer ile ilk kez hakim olmadığımız, yabancı bir izleyici profilinin önüne çıkmış oluyoruz. Dizinin, Kolombiya izleyicisi tarafından sahiplenilmesi; bunu yaparken de Türkiye’yi tanımaları hassas bir denge gerektiriyordu. İki kültür arasında güzel bir köprü olacağına inandığım dizinin bize önemli bir deneyim kazandıracağından eminim” dedi.

“Özgün senaryolar, yeni yetenekler….”

Genç ve yeni yeteneklerin rol aldığı Leylifer’in, Âlim Yapım’ın sektöre değer üretme hedefine de hizmet ettiğini dile getiren Kadir Doğulu, “Güçlü hikayelerin ve oyuncuların ülke sınırı tanımadığını,  her kültürde karşılık bulduğunu görüyoruz. Bu yüzden şirketimizin projelerinde bilinen isimler kadar yeni ve yetenekli oyunculara, senaristlere, yönetmenlere alan açmaktan mutlu oluyoruz” diye konuştu.

INTER İntermedya kurucusu ve CEO’su Can Okan ise “Caracol ile yıllardır süregelen başarılı iş birliğimizi daha da güçlendirmenin gururunu yaşıyoruz. Türk içeriklerinin uluslararası pazardaki başarısı için bir adım öteye geçerek Caracol ile heyecan verici bir ortak yapım anlaşması imzaladık. İlk içerik olarak Alim Yapım’ın imzasını taşıyan ‘Leylifer’, bu anlaşmanın başarılı bir temsilcisi oldu.

‘Leylifer’in sürükleyici hikâyesi, Kolombiya ve tüm dünya izleyicilerini etkisi altına alacak. Bu benzersiz projenin hayata geçmesinde emeği geçen herkese içten teşekkürlerimi sunmak istiyorum” sözleriyle mutluluğunu dile getirdi.

thumbnail
Önerilen Yazı
Aybüke Pusat Hatay’da depremzede çocuklarla buluştu
Okumaya Devam Et

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir