1. Anasayfa
  2. Dizi
Trendlerdeki Yazı

Kızılcık Şerbeti'yle ilgili son durum ne?

Kızılcık Şerbeti dizisine RTÜK'ün verdiği 5 kez yayın durdurma ve 1,5 milyonluk para cezasına Show TV avukatları itiraz etmişti.

Kızılcık Şerbeti’yle ilgili son durum ne?

“Kızılcık Şerbeti” dizisine verilen RTÜK cezasının yankıları sürüyor. Daha önce televizyon tarihinde uygulanmamış bir ceza olan yayın tarihi belirtilerek verilen 5 kez yayın durdurma ve 1,5 milyonluk para cezasıyla ilgili Show TV’nin avukatları Ankara’ya gidip karara itiraz etmişti. Pazartesi sabahı yapılan itirazla ilgili bekleyiş 3 gündür sürüyor.

Yapım şirketi Gold Film çekimlere devam ediyor. Show TV cuma akşamı yayın yapacakmış gibi tanıtım dönüyor. Ancak dizinin cuma akşamı yayınlanıp yayınlanmayacağıyla ilgili belirsizlik devam ediyor. RTÜK’ün “7 Nisan’dan itibaren uygunkanmak üzere” notunu düşerek verdiği 5 kez yayın durdurma kararıyla ilgili mahkeme heyetinin kararını vermesi bekleniyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Kerem Alışık ile oğlu Sadri Alışık’ın buruk günü

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir