1. Anasayfa
  2. Dizi
Trendlerdeki Yazı

Kızılcık Şerbeti dizisinin hukuk savaşı bayram sonrası sürecek

RTÜK tarafından 5 hafta yayın durdurma cezası alan "Kızılcık Şerbeti" dizisinin çarşamba günü kolaj bölümü yayınlanacak.

Kızılcık Şerbeti dizisinin hukuk savaşı bayram sonrası sürecek

“Kızılcık Şerbeti” dizisi RTÜK’ün kadına şiddet sahnesini gerekçe göstererek verdiği ceza nedeniyle 2 haftadır ekrana gelmiyor. Televizyon tarihinde bir diziye ilk kez uygulanan 5 haftalık yayın durdurma cezasıyla ilgili olarak geçen hafta bir kez daha üst mahkemeye itiraz edilmişti. Ancak karar çıkmadı.

Önümüzdeki pazartesi itibariyle adli süreçle ilgili gelişmeler yeniden takip edilecek. Mahkemeden dizinin devam etmesiyle ilgili olumlu bir karar çıkmazsa ve itiraz reddedilirse ceza uygulanmaya devam edilecek. Show TV RTÜK’ün yolladığı belgeselleri yayınlamaya devam edecek ve dizinin yayını ancak 19 Mayıs itibariyle başlayacak.

Öte yandan Show TV “Kızılcık Şerbeti”ni özleyenler için son 3 bölümden oluşan özel bir kolaj hazırlayacak ve çarşamba günü dizinin eski bölümlerini yayınlayacak. Ancak kolaj bölümde  RTÜK’ün ceza verme gerekçesi olarak gösterdiği Nursema’nın (Ceren Karakoç) camdan itilme sahnesine yer verilmeyecek.

Bu arada Gold Film imzalı dizinin sadık seyircisi sık sık diziyi sosyal medyada TT yaparak verilen cezaya tepki göstermeye devam ediyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
atv’nin “Aldatmak” dizisine bir flaş transfer daha

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir