1. Anasayfa
  2. Dizi
Trendlerdeki Yazı

Helin Kandemir, Selman Nacar’ın “İstanbul Ansiklopedisi” dizisinde

Genç kuşağın en yetenekli yıldızlarından Helin Kandemir, ödüllü yönetmen Selman Nacar’ın Netflix dizisi “İstanbul Ansiklopedisi” dizisinde başrol oynayacak.

Helin Kandemir, Selman Nacar’ın “İstanbul Ansiklopedisi” dizisinde

Helin Kandemir oyunculuk perfomansı ve mesleğine olan tutkusuyla büyük beğeni topluyor. 19 yaşındaki yetenekli oyuncu “Balina” adlı oyundaki başarısıyla da her oyununda büyük alkış alıyor. Son olarak “Bihter” filminde “Nihal” rolüne hayat veren Kandemir, yeni bir dizi anlaşması yaptı. Genç oyuncu, ödüllü yönetmen Selman Nacar’ın Netflix dizisi “İstanbul Ansiklopedisi” dizisinde Canan Ergüder’le başrol oynayacak.

Kandemir, Canan Ergüder’in Nesrin adlı cerraha hayat vereceği dizide bir üniversite öğrencisi olan Zehra’yı canlandıracak. Zehra yıllar sonra akrabası Nesrin’in İstanbul’daki evine gelecek. Netflix için 8 bölüm olarak çekilecek Tims&B imzalı dizi adını Reşad Ekrem Koçu tarafından 1944-1973 yılları arasında yayımlanan ve tamamlanamayan kültür ansiklopedisinden alıyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Özgü Namal’ın tesettüre girdiği Kızıl Goncalar dizisinin afişi yayınlandı

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir