1. Anasayfa
  2. Dizi
Trendlerdeki Yazı

Aşk-ı Memnu dizisinin Şayeste’si Fatma Karanfil’den acı haber

Keloğlan filmlerinde Fatma karakterini canlandıran Türk sinemasının 72 yaşındaki usta ismi Fatma Karanfil kanser nedeniyle tedavi gördüğü Florya’daki hastanede entübe edildi.

Aşk-ı Memnu dizisinin Şayeste’si Fatma Karanfil’den acı haber

Aşk-ı Memnu dizisinde hayat verdiği Şayeste karakteriyle hafızalarda yer eden Yeşilçam’ın usta ismi Fatma Karanfil’in yaşam savaşı verdiği ortaya çıktı. Kansere yakalanan Karanfil’in rahatsızlığına teşhis konulduğunda çoklu metastasın başladığı öğrenildi. 4. Evre kanser olan Karanfil tedavi gördüğü Florya’daki Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Prof. Dr. Murat Dilmener Hastanesi’nde yoğun bakımda entübe edildi.

Son gelen habere göre Fatma Karanfil’in doktorları yakınlarına oyuncunun uyanmasının çok zor olduğunu belirtti. Son olarak atv’de ekrana gelen “Kimse Bilmez” dizisinde rol alan 72 yaşındaki usta oyuncunun menajerliğini Aslı İslamoğlu yapıyordu.

Geçmişte kanseri atlatmıştı

3 Şubat 1952 tarihinde Eskişehir’de dünyaya gelen Fatma Karanfil,  Language and Culture Center’de okuduktan sonra 1968 yılında Ses Dergisi yarışmasında üçüncülük kazanarak sinemaya adım attı. 1975 yılında Ali Kocatepe ile evlenen ancak daha sonra ayrılan Karanfil, 1976-1980 yılları arasında Londra’ya tekstil eğitimi aldı. Göğüs kanseri teşhisi konulmasına rağmen hastalığı yenen Karanfil, 2001 yılında işine geri döndü. 2008 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Aşk-ı Memnu dizisindeki rolü ile tekrar gündeme geldi. Fatma Karanfil Yeşilçam’ın efsane yapımlarından olan Keloğlan‘da Fatma karakterini canlandırmıştı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Kızılcık Şerbeti’ne veda etmeye hazırlanan Yiğit Kirazcı’dan yarışma programı geliyor

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir