1. Anasayfa
  2. Dizi
Trendlerdeki Yazı

"Aşk-ı Memnu" dizisinin meşhur müziği meğer böyle bestelenmiş

Yaptığı röportajlarla fark yaratan Ferit Ömeroğlu, "Aşk-ı Memnu" başta olmak üzere birçok efsane dizinin müziğini yapan Toygar Işıklı'yı konuk etti.

“Aşk-ı Memnu” dizisinin meşhur müziği meğer böyle bestelenmiş

Aşk-ı Memnu konusu ve kadrosu kadar müziğiyle de hafızalarda yer etti. Her yaz Kanal D ekranından tekrarı yayınlanan dizinin müziklerine imza atan Toygar Işıklı, başarılı röportajcı Ferit Ömeroğlu‘nun Hürriyet‘in youtube kanalında yayınlanan programına konuk oldu.

Çarpıcı açıklamalara imza atan Toygar Işıklı efsane dizinin müziğini nasıl yaptığını şu sözlerle anlattı:

Aşk-ı Memnu‘nun jenerik müziğini herkes zaten ezberlemiş durumda… Onu ben Boğaz Köprüsü‘nde besteledim. Aşk-ı Memnu toplantısına gittik. Kerem Çatay, Ece Yörenç ve Hilal Saral var… ‘Nasıl bir şey yaparız?’ diye konuştuk. Şöyle, böyle ihtiras, aşk, coşkulu bir şey nasıl yaparız diye konuştuk. Ben de düşünüyorum… Sonra köprü trafiğine girdim. O sırada da köprüde ya bir kaza ya da intihar girişimi vardı. Polisler falan vardı. Durduk 10 dakika, 20 dakika, 1 saat geçti… Duruyoruz, tam giriş üzerindeyiz…

Başladım düşünmeye… Ondan sonra ‘Bir melodi bulayım’ dedim… Evde telesekreter vardı… O zaman akıllı telefon falan yok… Tele sekreter var. Evi aradım, telesekreter devreye girdi. Telefondan müziği söylemeye başladım kaydettim. Sonra eve gittim. Bilgisayarın başına oturdum ve bitirdim. Bizimkilere yolladım. Tamamdır budur dedim…”

thumbnail
Önerilen Yazı
Özge Özpirinçci’den eşi Burak Yamantürk’e öpücüklü aşk ilanı

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir