1. Anasayfa
  2. Dizi
Trendlerdeki Yazı

Aile setinde korku dolu anlar... Patlama sahnesinde yaralananlar oldu

Aile dizisinin dün akşam üstü mezarlıkta çekilen patlama sahnesi ekibe korku dolu anlar yaşattı. Oyunculardan İpek Çiçek hastaneye kaldırıldı.

Aile setinde korku dolu anlar… Patlama sahnesinde yaralananlar oldu

“Aile” dizisinin setinde dün akşam üstü 11. bölümün final sahnesi çekilirken yaşanan kaza tüm ekibe korku dolu anlar yaşattı. Ay Yapım imzalı dizide Yusuf Soykan’ın (Tamer Yiğit) ölüm yıl dönümü sahnesi çekiliyordu. Tüm aile fertleri Devin, Hülya, Leyla, Ceylan, Cihan, Aysel, İbo, Tolga, ve bazı korumalar aile kabristanındaki çekimde hazır bulunuyordu.

Zincirlikuyu Mezarlığı’nda çekilen sahne gereği bomba yüklü araç patlatılacaktı. Aslan (Kıvanç Tatlıtuğ) bomba konulan arabayı fark edip ailesini uyardıktan sonra bombanın gürültüyle patlatılması planlanıyordu. İlk iki tekrarda bir sorun çıkmadı, ancak 3. tekrar yapılırken Ay Yapım’a ait araçta beklenmedik anda kontrolsüz büyük bir patlama gerçekleşti, rüzgârın da etkisiyle alevler artınca ekipte büyük bir korku ve panik ortamı yaşandı.

Dizinin Ceylan’ı İpek Çiçek saçlarının önünü yanmaktan son anda kurtardı. Elinde yanık oluşan genç oyuncu kontrol amacıyla hastaneye götürüldü. Şans eseri ekipte büyük bir yaralanma yaşanmadı. Nejat İşler’in sakalında, Canan Ergüder’in de saçında ufak yanıklar oldu. Set paydos edildi.

Yapım şirketi AY Yapım yaşanan ve büyük bir faciaya neden olma ihtimali olan kaza sonrası hemen ihmalin neden kaynaklandığını araştırmak için inceleme başlattı. Olayın spekülasyona neden olmaması adına da şu yazılı açıklamayı yaptı:

“Aile dizimizin 11. bölümünü efekti final sahnesinin çekimleri sırasında üzücü bir hadise yaşanmıştır. Bazı çalışma arkadaşlarımızın yaralanmalarına neden olan bu olayın meydana gelmesine ilişkin olası hata ve ihmallerle ilgili incelemeler başlatılmıştır. Hizmet alınan şirketler başta olmak üzere her türlü araştırma ve inceleme yapılacak ve tarafımızca sonucu ulaştırılacaktır. Bütün çalışma arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.”

thumbnail
Önerilen Yazı
Furkan Andıç “Neşeli Nokta” için Hatay’a gitti

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir