1. Anasayfa
  2. Dizi
Trendlerdeki Yazı

Yerli Top Gun 'Hür'de kim, kimi oynuyor?

ES Film'in TRT Dijital için çekilen dizisi Hür'ün çekimleri Eskişehir'de başladı.

Yerli Top Gun ‘Hür’de kim, kimi oynuyor?

ES Film’in TRT Dijital için hazırladığı “Hür” dizisi titiz bir ön hazırlık sürecinin ardından sete çıktı. Eskişehir’de çekilen diziyi Ekin Pandır yönetiyor. Dizinin görüntü yönetmenliğini ise Uğur Kul yapıyor.  İlker Arslan ile Barış Erdoğan’ın yazdığı diziyi Hava Kuvvetleri de destekliyor. Tom Cruise’lu Top Gun efsanesinin 36 yıl sonra geri dönmesinden ilham alınarak çekilen “Hür” 60’ar dakikalık 10 bölümden oluşacak.

Dizide Ogün Kaptanoğlu “Alper”, Hilmi Cem İntepe “Gökhan Üsteğmen”, Deniz Çatalbaş “Nazlı Üsteğmen”, Zeynep Tuğçe Bayat “Banu”, Taner Ertürkler “Turgay Binbaşı”, Gökay Müftüoğlu “Cemal Binbaşı”, Berrin Arısoy “Sema (Gökhan’ın annesi), Balım Gaye Bayrak “Aylin (Gökhan’ın kardeşi), Pınar Bibin “Ayten (Turgay’ın eşi), Ali Çağan Timur “Seçkin”, Ümran Çakır “Hayriye” (Seçkin’in annesi) rollerine hayat veriyor.
Dizide bir savaş pilotuna hayat veren başrol oyuncusu Hilmi Cem İntepe vücut ağırlığının tam 9 kat fazla ağırlığına maruz kaldığı 9g kuvveti testini başarıyla geçti. Öte yandan ES Film’in diğer dizisi “Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı”nın senaryo hazırlığı sürüyor. Henüz yeni oyuncuların kimler olduğı netleşmedi.

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir