1. Anasayfa
  2. Dizi
Trendlerdeki Yazı

Aras Bulut İynemli’den flaş karar

Aras Bulut İynemli kariyeriyle ilgili önemli bir karar aldı.

Aras Bulut İynemli’den flaş karar

Ülkemizin en iyi oyucularının başında gelen Aras Bulut İynemli genç yaşında hayatının en büyük rolünü oynadı. İynemli marka yüzü olduğu Disney Plus’ın Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türk halkına armağan edeceği Atatürk dizisinde Ulu Önderimizi canlandırdı. İşinin en iyilerinden Mehmet Ada Öztekin’in yönettiği diziyi Lanistar Yazı Grubu kaleme aldı. 6 bölümlük dizinin çekimleri geçen çarşamba tamamlandı.

Dünyaca ünlü uzmanların prodüksiyonunda görev aldığı dizi, Atatürk’ün çocukluk yıllarından milli mücadeleye giden hikayesini insani vasıflarını öne koyan bir kurgu içerisinde anlatıyor. Bir yıl sonra yayınlanacak olan dizi öncesi Aras Bulut İynemli flaş bir karar aldı. Çok önemli bir role hayat vermenin sorumluluğunu taşıyan İynemli bu bir yıl sürecinde başka bir dizi projesi çekmeyecek.

Öte yandan İynemli, Atatürk dizisi için aylarca kampa girdi. Duruş, konuşma, ata binme v.s konularında özel dersler aldı. Oyuncuya çekimler boyunca da bir yaşam koçu, bir de psikolog danışmanlık yaptı. İynemli Atatürk rolü için aylarca psikolojik destek aldı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Alparslan Büyük Selçuklu’dan bomba ayrılık

Birsen Altuntaş birincilikle girdiği Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden 1997 yılında mezun oldu. Şimdiye kadar Milliyet, Güneş gazetelerinde ve Star TV'de Duymayan Kalmasın programında Magazin Müdürü olarak çalıştı. Son olarak bir televizyon kanalında "Magazin Haber Müdürü" olarak çalıştı.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir