on

Zeynep Günay Tan Disney Plus’la anlaştı

zeyntann_83785923_3228311560515722_6579815362876140205_n

Türkiye yapılanmasını Cenk Soner ve Mehmet İçağasıoğlu’nun yönettiği Disney Plus sektördeki tüm dengeleri değiştirecek flaş hamlelerine devam ediyor.

“Öyle Bir Geçer Zaman Ki”, “İstanbullu Gelin” ve son olarak “Kulüp” gibi dizi tarihinin köşetaşı işlerine imza atan Zeynep Günay Tan, “Disney Plus”la anlaştı. Başarılı yönetmen yaz başında yayın hayatına başlayacak olan dünyaca ünlü platforma proje çekecek. Öte yandan platformun el sıkıştığı yönetmenler arasında “Muhteşem Yüzyıl” ve “Vatanım Sensin” efsanesini çeken Taylan Biraderler de var.

Türkiye’nin önde gelen 15 star ismiyle anlaşan yapım şirketinin Engin Akyürek’li “Kaçış” dizisinin ilk sezon çekimleri geçen günlerde bitmişti. MF Yapım’ın Demet Özdemir (İlkin), Buğra Gülsoy (Tolga) ve Haftanur Sancaktutan’ı (Sinem) buluşturan “Dünyayla Benim Aramda” dizisinin bu hafta yapılması planlanan çekimleri önümüzdeki haftaya kaldı.

Birçok efsane ismin dökü dramalarına imza atacak olan Disney Plus, bununla da yetinmedi ve yaklaşık 10 kişiden oluşan Türkiye’nin en önemli influencerlarıyla da özel bir anlaşma yaptı.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık