on

Songül Öden oyununu İranlı kadınlara ithaf etti

Songül Öden tek kişilik oyunu Lâl Hayal’in Yerebatan Sarnıcı Müzesi’ndeki gösteriminde seyirciye duygusal anlar yaşattı.

son
Songül Öden önceki gün Yerebatan Sarnıcı Müzesi’nde seyirciye muhteşem bir oyun sundu. Yapımcılığını Medyapım’ın üstlendiği Songül Öden’in tek kişilik oyunu Lâl Hayal izleyenleri adeta büyüledi. 7 farklı yaş ve sosyal statüden kadının trajikomik hikayesinin anlatıldığı oyunun Yerebatan Sarnıcı Müzesi’nin ev sahipliğindeki gösteriminin biletleri hızla tükendi.
Her biri 9 metre yüksekliğinde 336 sütun bulunan tarihi yapıda, özel bir sahne kuruldu ve dokuya uygun ışıklandırma yapıldı. Yerebatan Sarnıcının yankılanan akustiğinde “Bu yankılanan ses İranlı kadınlar için” diyen Songül Öden oyunu İranlı kadınlara ithaf etti.
Öden’in muhteşem performansı, Yerebatan Sarnıcı Müzesi’nin tarihi dokusuyla birleşince, duygusal anlar yaşandı ve izleyiciler oyunu dakikalarca ayakta alkışladı. Lâl Hayal oyunu 24 Ocak 2023’te Yerebatan Sarnıcı Müzesi’nde izleyici ile tekrar buluşmaya hazırlanıyor!
Önerilen Yazı
Netflix’in Kasaba dizisine dünyaca ünlü aktör

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık